יש להכנס למערכת עם כתובת המייל איתה נרשמתם לעזרה
במערכת החדשה יש להזדהות באמצעות כתובת הדואר אלקטרוני שאיתה נרשמתם לעזרה
כל התגיות במערכת


ויקישיתוף - משלים את התמונה

ויקישיתוף, או בשמו הלועזי Wikicommons , הוא אחד המיזמים של קרן "ויקימדיה" אשר מפעילה גם מיזמים נוספים. האתר משמש כמאגר מרכזי לצילומים, תרשימים, אנימציות, טקסט מוקרא, וידאו קליפים ומדיה מסוגים שונים, המוצגים כולם תחת רישיונות חופשיים ואשר ניתנים לשימוש חופשי בכל אחד ממיזמי ויקימדיה ובכל אתר הקיים ברשת.
ויקישיתוף הושק ב-7 בספטמבר 2004, ומכיל כיום למעלה משלושה מליון קבצים.
בניגוד למאגרי מדיה מסורתיים, ויקישיתוף הוא חופשי. כל אחד רשאי להעתיק, להשתמש ולשנות כל קובץ המוצג באתר באופן חופשי. זאת בתנאי שהמקור והיוצרים זוכים לקרדיט והמשתמשים משחררים העתקים/שיפורים שביצעו תחת אותו סוג רישיון חופשי לשימוש.
מה בין ויקישיתוף לפיקיוויקי?
אתר פיקיוויקי נועד ליצור ולבסס מאגר תצלומים בנושאים הקשורים בחברה הישראלית, המיועדים לשימוש חופשי. לשם כך הוקם ממשק נוח וקל לשימוש – להעלאת התמונות, לצפייה בהן ולהורדתן -  עבור דוברי עברית.  בכל שאר ההיבטים מזדהה אתר פיקיווקי עם מטרות ויקישיתוף ומסתייע בו

כך נוצר שיתוף פעולה מיטבי בין שני המיזמים:
שימוש חופשי בתמונות - בעקבות הסכמת תורם התמונות מראש, כבר בשלב טעינת התמונות למאגר, על היותן חופשיות לשימוש תחת רישיון ייחוס 2.5, שמשמעו מתן קרדיט בלבד לתורם התמונה.
מקום אחסון נרחב - . התמונות  נטענות באופן אוטומטי לשרתים הבינלאומיים הענקיים של ויקישיתוף.
העשרת המאגר הבינלאומי בתמונות מישראל תורמת לחשיפה נוספת של התמונות ברחבי העולם

הצגת התמונות בשני אתרים בו זמנית בפעולה אחת – התמונות נטענות על ידי תורם התמונות לאתר פיקיווקי ובהמשך מוצגות, התמונות וכל המידע הנלווה אליהן, גם באתר ויקישיתוף. בתיאור המוצג מתחת לכל תמונה במאגר פיקיווקי, מופיע קישור ישיר לתמונה כפי שהיא מוצגת באתר ויקישיתוף.
אפשרות עריכה ושיחה - ויקישיתוף עושה שימוש באותה טכנולוגית ויקי כמו זו של ויקיפדיה . על ידי כך התמונה מקבלת "חיים משלה" בתוך מאגר ויקישיתוף. אם ברצונכם להעיר הערות בהקשר לתמונה, לערוך אותה, להציגה מחדש ולצפות בהיסטוריה של התמונה, תוכלו להירשם לויקישיתוף ולנהל דרכו מידע זה, ממש כפי שנהוג בויקיפדיה

חדשות ועדכונים